Gdzie kupujecie duże donice ceramiczne na taras z dostawą do domu

Taras do dla wielu mieszkańców miast mały eden. Ostoja, w której można nacieszyć się słońcem i cieszyć się wypoczynkiem na powietrzu. Z tego względu wiele osób dba o taras niczym o ogródek. Niemniej, na tarasie nie mamy możliwości posadzenia roślin w gruncie. Jeśli chcemy, aby nasz taras zdobiły większe rośliny, musimy zdecydować się na donice. Powinny być praktyczne i jednocześnie stanowić ozdobę komponującą się z meblami tarasowymi i roślinami. Jak wybrać donice na taras? Postaram się odpowiedzieć na najczęstsze pytania i rozwiać wątpliwości.

Szeroki wybór donic tarasowych

Rośliny w donicach są cieszącym się dużą popularnością metodą ozdabiania tarasów. Wybór donic jest ogromny. Możemy wybierać różne kształty, wielkości, ale także materiały z jakich wykonane są donice. Najpopularniejsze, najtrwalsze i najlepsze dla roślin są donice ceramiczne. Przepuszczają powietrze do korzeni, dostępne są także takie, które są odporne na mrozy. Poza donicami ceramicznymi dostępne są także donice plastikowe, drewniane i metalowe. Donice ceramiczne, szczególnie w przypadku dużych roślin sprawdzają się jednak najlepiej.

O czym należy pamiętać przy wyborze donic na taras

Pamiętajmy, że wybór donicy to także wybór odpowiedniego środowiska dla rozwoju roślin. Z tego względu nie możemy zwracać uwagi jedynie na aspekt wizualny. Owszem, wygląd i estetyka w przypadku donicy jest bardzo ważny, nie jest to jednak jedyne kryterium, którym należy się kierować. Równie ważna jest jakość materiału, z którego wykonana jest donica, warto kupić takie, które będą nam służyć przez lata.

Jeśli rośliny tarasowe mają zimować na zewnątrz, trzeba dostosować do tych potrzeb donicę. Powinna być wykonana z materiału mrozoodpornego odpowiednio zaimpregnowanego. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się donice ceramiczne z mrozoodpornej terakoty.

Gdzie można kupić dużą donicę ceramiczną i za ile

Przed zakupem donicy na taras należy się dobrze zastanowić. Rośliny nie lubą częstego  przesadzania. Dlatego odpowiedni i przemyślany wybór jest tak ważny. Dobrze jest przed podjęciem decyzji przyjrzeć się  ofertom sklepów. Doskonałym rozwiązaniem okazują się w tym wypadku sklepy internetowe, które oferują szeroki wybór i możliwość dostawy do domu.

Dla przykładu, ceramiczna donica „polnix rustic kwadrat donica” ma wymiary 23 cm x23 cm x 19.5 cm i kosztuje niecałe 50 złotych. polnix rustic kwadrat donicaDostępna jest też w innych rozmiarach. Jest to doniczka o charakterze rustykalnym, wykonana z wysokiej jakości ceramiki, odporna na mrozy, bez otworów odpływowych. Donice z tej serii mają unikatowe zdobnictwo, są zdobione ręcznie.

Kolejną godną polecenia donicą jest donica ogrodowa „miloo”. donica ogrodowa „miloo”Dostępne są w wielu wymiarach od 16 do 37 cm. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów betonowo ceramicznych.  Są okrągłe w przekroju i stosunkowo niskie. Ich surowy design jest niezwykle elegancki i nada klasy każdemu balkonowi czy tarasowi. Donice można kupić od 159 złotych.

Niezwykle piękna jest także donica ceramiczna „bloomingville” w kolorze jasnoszarym. donica ceramiczna „bloomingville”Można ją kupić już od 109 złotych. Doniczka wyróżnia się bardzo ciekawą fakturą, o szlifie kryształowym. Jest to produkt niezwykle piękny i elegancki.

O czym jeszcze warto pamiętać

Poza wyborem doniczki ważny jest także wybór podłoża. Przed posadzeniem rośliny w donicy należy sprawdzić jakiej gleby wymaga. Wiadomo, że nawet najpiękniejsza donica nie zrobi wrażenia, jeśli roślina w niej rosnąca będzie marniała. Jeśli nie mamy doświadczenia w pracach ogrodniczych zdecydujmy się na mało wymagające gatunki.

Postarajmy się także, aby styl donic, na które się zdecydujemy był zgrany z wystrojem tarasu i naszego tarasu. Dzięki temu unikniemy chaosu i przypadkowości, a nasz balkon czy taras będzie wyglądał zjawiskowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *